WSPARCIE MEDYCZNE


LEKARZ SPORTOWY

Chcąc zapewnić Wam najwyższą jakość szkolenia, klub zapewnia wszystkim zawodnikom opiekę lekarza sportowego. W ciągu roku odwiedza nas lekarz specjalista z dziedziny medycyny sportowej, który przeprowadza badanie, dokonuje pomiarów wagi i wzrostu oraz wydaje karty zdrowia sportowca. Judocy, tak jak inni sportowcy, muszą posiadać ważne badania sportowe, dopuszczające do uprawiania danej dyscypliny sportu. Uzyskanie zgody lekarza sportowego jest konieczne, aby zdobyć prawo startu w zawodach judo. Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania ważnych badań, które wykonuje okresowo co 12 miesięcy i każdorazowo okazuje podczas weryfikacji na turnieju. Zawodnik nie posiadający ważnych badań nie jest brany pod uwagę podczas typowania na dany turniej (osoby, które ominą termin badań klubowych zobowiązane są do uzyskania zgody lekarza we własnym zakresie). Obowiązkowi badań sportowo-lekarskich podlegają wszyscy zawodnicy z grup sportowych (JUNIOR 1-4) oraz pozostali biorący udział w turniejach.

 

Termin najbliższych badań sportowych: LUTY 2025

 

Zawodnik przed wizytą u lekarza zobowiązany jest wykonać następujące badania:

- badanie ogólne moczu

- morfologia / OB / poziom glukozy

- EKG serca

Dodatkowo (jeśli lekarz zleci):

- RTG odcinka szyjnego kręgosłupa .

 

Opiekę lekarską sprawuje: lek. med. Justyna Daniłowicz-Magiera


REHABILITACJA

Wkrótce więcej o nowych partnerach...

TLENOTERAPIA

Zabieg w komorze jest bezinwazyjny, bezbolesny i ma relaksacyjny charakter, jednak podczas zmian ciśnienia przy kompresji i dekompresji, może wystąpić lekki dyskomfort odczuwalny w uszach.

Podobnie jak podczas lotu samolotem – przy starcie i lądowaniu – wtedy występuje zmiana ciśnienia i uszy „przytykają się”. Zalecane jest skorzystanie z kilku technik służącym wyrównaniu ciśnienia w uszach, o których poinformuje personel. W chwili osiągnięcia ciśnienia roboczego 1,33 ATA – czyli po około 8-10 minutach dyskomfort ten znika, ponieważ ciśnienie jest już stałe i możemy oddać się spokojnemu relaksowi. Zastososowanie sesji tlenowych:

  • Dotlenianiają cały organizm
  • Pobudzają produkcję nowych komórek macierzystych
  • Stymulują układ odpornościowy
  • Usuwają drobnoustroje oraz zwalczają infekcje
  • Zmniejszają stany zapalne
  • Oczyszczają i zmniejszają ilość toksyn, które pochodzą ze środowiska
  • Poprawiają wydolność płuc
  • Poprawiają zdolności czerwonych krwinek do przenoszenia tlenu do innych tkanek, nawet tych uszkodzonych, przez inicjację tworzenia nowych naczyń włosowatych układu krwiotwórczego
  • Przyspieszają procesy metaboliczne (poprawia krążenie i dostarcza organizmowi składników odżywczych) oraz powoduje utratę 200-250 kcal w trakcie jednej sesji
  • Zmniejszają obrzęki uszkodzonych tkanek
  • Działają przeciwstarzeniowo i pobudzają komórki do tworzenia się kolagenu
  • Zmniejszają ból, rozluźniają zmęczone mięśnie, redukują stres i napięcie

Podmiotem współpracującym z Gwardią jest gabinet TLENOWA ODNOWA - zobacz pełną ofertę usług. Sprawdzaliśmy osobiście i polecamy!

LEKARZE SPECJALIŚCI + PSYCHOLOG SPORTU

Trauma-Dent istnieje już od ponad 30 lat. Nazwa kojarzy dwie ważne dziedziny naszej działalności: traumatologię i stomatologię. Misja przychodni to świadczenie innowacyjnych usług medycznych i kompleksowej opieki specjalistycznej dla pacjentów indywidualnych oraz organizacji w celu leczenia i poprawy komfortu ich życia. Oprócz wielu poradni specjalistycznych takich jak poradnia ortopedyczna dla dorosłych dzieci i młodzieży czy poradnia chirurgiczna w naszej ofercie znajduje się min.: leczenie operacyjnestomatologia, medycyna sportowa i psychologia sportu oraz diagnostyka (USG, RTG, EMG).  W Trauma-Dent uleczysz uszkodzenia łąkotek, ścięgien i więzadeł, osoczem bogatopłytkowym (PRP), prowadzimy innowacyjny program leczenia chrząstki stawowejschorzeń kręgosłupa oraz szeroko pojętą rehabilitację m. in. Indiba Active Therapy, czy laser wysokoenergetyczny.


AKUPUNKTURA

Postępowanie przy urazach sportowych wymaga przede wszystkim zdiagnozowania urazu, a następnie wdrożenia leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego. Niekiedy konieczne jest także unieruchomienie kończyny oraz zapobieganie jej przeciążeniu. Kolejnym etapem jest rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie całkowitej sprawności fizycznej. Bardzo cennym narzędziem przyspieszającym proces rehabilitacji jest akupunktura.

Akupunktura to metoda kompleksowej terapii, która skutecznie łagodzi dolegliwości bólowe towarzyszące urazom, a także stan zapalny. Znacząco przyspiesza to regenerację układu ruchu i umożliwia aktywne uczestniczenie w zabiegach rehabilitacyjnych. Nakłuwanie wybranych obszarów ciała cieniutkimi igłami prowadzi do stymulowania procesów naprawczych organizmu. Najważniejsze mechanizmu usprawniające powrót do sprawności ruchowej to:

  • złagodzenie dolegliwości bólowych
  • nasilenie syntezy endorfin, serotoniny oraz innych neurotransmiterów
  • poszerzenie naczyń krwionośnych i usprawnienie przepływu krwi, co skutkuje lepszym dotlenieniem tkanek

Efektem regularnego stosowania zabiegów akupunktury jest szybszy proces regeneracji tkanek dotkniętych urazem, ograniczenie bolesności oraz stanu zapalnego, a także relaksacja mięśni. Dzięki temu układ ruchu nie jest zbyt długo obciążony konsekwencjami urazu, nie dochodzi do zaników i przykurczów mięśni podyktowanych brakiem ruchliwości. Ponadto akupunktura zapobiega powstawaniu przewlekłych zespołów bólowych, a także umożliwia zmniejszenie dawek przyjmowanych leków przeciwbólowych.

Podmiotem współpracującym z Gwardią jest gabinet UWOLNIENI OD BÓLU - zobacz pełną ofertę usług. Rekomendujemy ich z pełną odpowiedzialnością.


Go to top